Pasta sūtījumu izsekošana I Eksprespasts

Pasta sūtījumu izsekošana Latvijā

Pasta sūtījumu izsekošana ārpus Latvijas

Pasta sūtījumu izsekošana – biežāk uzdotie jautājumi un atbildes

Iespējamas sūtījumu kavēšanās piegādēm uz Kanādu

Kanādā vairākās provincēs un teritorijās notiek nepieredzēta savvaļas ugunsgrēku sezona un tās sekas ir plaši izplatītas. Savvaļas ugunsgrēki, kas plosās Ziemeļrietumu teritorijās un Britu Kolumbijā, ir nodarījuši postījumus vairākām pilsētām un liek tūkstošiem iedzīvotāju pamest savas mājas. Vairākās teritorijās tika izsludināts ārkārtas stāvoklis, kura rezultātā ir ierobežota arī ceļošana uz vairākām teritorijām. Līdz ar ko jābūt gataviem sūtījumu piegāžu kavēšanai Kanādā līdz ugunsgrēku pilnīgai likvidēšanai.

Ar 28.04.2023. nebūs iespēja nosūtīt sūtījumus uz piegādes punktu Circle-K Preiļi

Piegādes punkts Circle-K Preiļi (Vega, Jaunsaimneki, Preiļu pag., Preiļu raj., LV-5301) no 15.05.2023. tiks slēgts, līdz ar to Eksprespasts no 28.04.2023 izņem šo piegādes punktu no sistēmām un uz to nebūs iespējams noformēt sūtījumus.

Pakas, kuras piegādātas šajā piegādes punktā, ir jāsaņem līdz 15.05.2023., pēc tam tās tiks atgrieztas sūtītājiem.

Eiropas Savienības noteiktās sankcijas eksportam uz Baltkrieviju un Krieviju

Vēršam uzmanību, ka ir spēkā Eiropas Savienības noteiktās sankcijas sūtījumu eksportam uz Krieviju un Baltkrieviju. Noformējot sūtījumu, pārliecinieties, ka sūtījuma saturā netiek ievietoti priekšmeti vai preces, uz kurām attiecināmas Eiropas Savienības sankcijas. Informējam, ka sūtījumi uz Krieviju un Baltkrieviju tiek pakļauti stingrai datu un fiziskai kontrolei. Sūtījumi, kuros būs ievietoti ES sankciju ierobežojumiem pakļautie priekšmeti vai preces, tiks aizturēti.

Plašāk informācija VID tīmekļvietnē:  https://www.vid.gov.lv/lv/ierobezojumi-un-aizliegumi#sankcijas

Informācija par darba laiku Lieldienās

Informējam, ka Lielajā piektdienā 7.aprīlī un Otrajās Lieldienās 10.aprīlī atpūšamies un netiek veiktas kurjerpiegādes, sūtījumu piegādes uz pakomātiem, DUS “Circle-K” vai pasta nodaļām visā Latvijā.

8.aprīlī, sestdienā, tiek veikta sūtījumu piegāde uz pakomātiem un mājas piegādes Rīgā, ja tie nodoti ar atzīmi par piegādi sestdienā vai ir sarunāta piegāde sestdienā.

Pēc ierastā grafika sūtījumi tiek piegādāti sākot no 11. aprīļa.

Eksprespasta komanda vēl priecīgas Lieldienas!

 

Par Latvijas Pasta Eksprespasta starptautisko sūtījumu tarifu izmaiņām

Vēlamies informēt, ka saistībā ar globālajām pārmaiņām mums nācies pārskatīt Latvijas Pasta EksprespastaEMS (Express Mail Service) pakalpojuma tarifus sūtījumiem uz atsevišķām valstīm. No 2023.gada 11.aprīļa esam būtiski samazinājuši tarifus sūtījumiem uz Ukrainu, par vidēji 33% tos samazinot sūtījumiem ar svaru līdz 1 kilogramam, tādējādi nodrošinot zemākus tarifus arī pārējām sūtījumu svara kategorijām uz šo valsti.
Sūtījumiem uz Armēniju, Azerbaidžānu, Baltkrieviju, Kazahstānu, Kirgizstānu, Krieviju, Moldovu, Tadžikistānu, Turkmenistānu un Uzbekistānu tarifi pieaugs. Sūtījumu nosūtīšanai uz Krieviju līdzšinējā transportēšanas piemaksa 7,00 EUR apmērā tiek iestrādāta pamattarifā un vairs nav papildus piemērojama.

Atgādinām, ka EMS sūtījumiem netiek piemērotas papildu degvielas koeficienta piemaksas.

Uzmanies – krāpnieki izsūta e-pasta vēstules!

Esam saņēmuši ziņas, ka krāpnieki izsūta viltus e-pasta vēstules par it kā nosūtītiem eksprespasta sūtījumiem!
Tāpēc esi uzmanīgs un vienmēr pārbaudi sūtītāja e-pasta adresi – Eksprespasta e-pasta adreses vienmēr beidzas ar @expresspasts.lv un @pasts.lv. Aicinām neklikšķināt uz e-pasta ziņojumos vai sociālo mediju ierakstos iekļautām saitēm, ja rodas kaut mazākās šaubas par ziņas patiesumu!
Informāciju vienmēr vari pārbaudīt, sazinoties ar Eksprespasta Klientu centru 67008008, 27008008, info@expresspasts.lv vai rakstot mums ziņu sociālo mediju lapās.

Informācija par sūtījumu atmuitošanu Ukrainā

Visiem pasta sūtījumiem, kuri adresēti saņēmējiem Ukrainā, ir beznodokļu limit 150 EUR apmērā, ieskaitot sūtījumus, kuri satur humanitāro palīdzību. Lai saņēmējam Ukrainā nebūtu jāveic muitas nodokļu maksājums, sūtījumam vai sūtījumiem (sūtījumiem, kuri vienlaicīgi tika izsūtīti vienam saņēmējam, piemēram, sadalīti vairākos sūtījumos) vērtībai ir jābūt mazākai par 150 EUR.
Muitas iestādei ir tiesības piemērot muitas nodokļu maksu, ja ir aizdomas vai tiek konstatēts, ka deklarācijā/uz sūtījuma veidlapas ir norādīta nepatiesi zema satura vērtība.

Aicinām norādīt patieso sūtījumu vērtību kā arī norādīt maksimāli precīzus datus par sūtījuma sūtītāju, saņēmēju un sūtījuma saturu, lai paātrinātu sūtījuma piegādi un apstrādi.

Svarīga informācija par piegādēm pirmssvētku laikā!

Latvijā šogad pēdējais sūtījumu piegādes datums pirms Ziemassvētkiem ir 23.decembris, bet pirms gadumijas – 30.decembris.

Gada nogales svētku brīvdienu periodā 2022.gada 24., 25., 26. un 31.decembrī strādās atsevišķas pasta nodaļas lielāko pilsētu tirdzniecības centros, kam šajā dienā būs mainīts darbalaiks. 2023.gada 1.janvārī visām pasta nodaļām būs brīvdiena. Šajā laikā sūtījumu ērtai saņemšanai un nosūtīšanai izmantojami vairāk nekā 100 Latvijas Pasta pakomātu visā valsts teritorijā.

Pirms gada nogales svētkiem aicinām klientus apsveikumu un dāvanu nosūtīšanu neatlikt uz pēdējo brīdi!

Decembris tradicionāli ir noslogotākais darba periods pasta uzņēmumiem visā pasaulē, tāpēc, tuvojoties 2022.gada izskaņai, Latvijas Pasts aicina klientus savlaicīgi iegādāties pirkumus ārvalstu interneta veikalos un nosūtīt uz ārvalstīm sveicienus un dāvanas gada nogales svētkiem. Uz sūtījuma jānorāda precīza adrese un jāpārliecinās, ka tā saturā nav aizliegtu priekšmetu.

Plānojot sūtījumu piegādei vēlamo laiku, jāņem vērā attālums līdz adresāta valstij – jo galamērķis ir tālāk, jo sūtījums ilgāku laiku var kavēties ceļā, īpaši gadījumos, kad starp valstīm vispār nav tiešās aviosatiksmes un sūtījumi ceļo tranzītā starp dažādām valstīm.

Plānojot sūtījumu nosūtīšanu decembrī, jārēķinās, ka starptautisko sūtījumu piegādes laiks varētu būt ilgāks kā provizoriski noteiktais.

Darba laiks valsts svētkos

Latvijas Republikas Proklamēšanas dienā 2022.gada 18.novembrī Eksprespastam būs brīvdiena.
Brīvdienās sūtījumu saņemšanai un nosūtīšanai būs pieejami vairāki desmiti Latvijas Pasta iekštelpās izvietoto pakomātu visā valsts teritorijā atbilstoši tirdzniecības centru darbalaikiem, kā arī 24 stundas diennaktī septiņas dienas nedēļā klientiem pieejami āra pakomāti pie vairākiem LIDL veikaliem un Circle K degvielas uzpildes stacijām.

 

Lūdzu atjauniniet savu pārlūkprogrammu

Jūsu Tīmekļa pārlūks nespēj pilnvērtīgi attēlot šo lapu, jo šī lapa ir būvēta balstoties uz moderniem Tīmekļa standartiem. Lai apskatītu šo lapu tās pilnā krāšņumā, aicinām jūs izvēlēties kādu no modernajiem Tīmekļa pārlūkiem, kas pieejami zemāk.

  Opera   Mozilla Firefox   Chrome